Vairuotojų klaidos

1. Ar degalų žarnos nėra per trumpos?

Standartinis degalų žarnų ilgis yra 3 metrai. Norint patogiai prisipilti degalų, geriausia yra privažiuoti iš tos pusės, kurioje yra degalų bakas. Taip pat svarbu nenuvažiuoti per toli nuo degalų kolonėlės. Be to, šiuolaikinėse degalinėse naudojamos laisvai kybančios degalų žarnos, todėl niekada nebūna sunkumų jas ištraukti.


2. Ką daryti, jei supainiojau degalų rūšį? 

Vairuotojai labai retai supainioja degalus ir paprastai įsipila tą rūšį, kuri geriausiai tinka konkrečiam automobilio modeliui.
Jei į dyzelinu varomą automobilį netyčia prisipilsite benzino, geriau net neužvesti variklio ir pasirūpinti, kad būtų išvalytas degalų bakas. Vietoj mažesnio oktaninio skaičiaus benzino įsipylus aukštesnio oktaninio skaičiaus degalus automobilis nenukentės. Be to, visus degalus galima maišyti su atitinkamos rūšies degalais, turinčiais priedus, t.y. benzinas gali būti maišomas su benzinu su priedais, o dyzeliniai degalai su dyzelinu su priedais.


3. Ar yra kokie nors saugikliai, kurie apsaugo nuo degalų rūšių supainiojimo?

Daugumos benzinu varomų automobilių bakas yra apsaugotas ir į jį netelpa dyzelinių degalų pistoletas, kuris yra storesnis už benzininių degalų pistoletų antgalį.
Benzino ir dyzelino pistoletai skiriasi ir dar viena ypatybe. Prie benzino pistoleto yra pritvirtintas specialus vamzdelis, kuris surenka benzino garus. Tokie vamzdeliai yra privalomi pagal gamtosauginius reikalavimus ir sumažina kenksmingų medžiagų išplitimą ore.
Būna atvejų, kai degalų pistoletus sumaišo patys vairuotojai pakabindami juos ant klaidingų laikiklių. Todėl pilantis degalus ir pasirinkus degalų rūšį patartina pažiūrėti ne tik į pistoletą, bet ir į automatiškai rodomą kainą bei įsitikinti, kad pasirinkti tinkami degalai.


4. Ką daryti, kad netyčia neperpilčiau degalų bako ir degalai nesilietų per kraštus?

Prisipilti per daug degalų ir perpilti baką beveik neįmanoma, nes degalų pistoletai turi apsauginius vožtuvus, todėl kai bakas sklidinas, degalai nustoja tekėję.
Degalų pistoletai turi ir specialią rankenėlę, kurią atlenkus automatiškai pripilamas pilnas bakas degalų. Tuo metu, kai degalų bakas saugiai pildosi, vairuotojas gali išmesti šiukšles ar nusivalyti langus.


5. Kaip degalinėse tikrinama degalų kokybė?

Degalai į degalines pristatomi su kokybės sertifikatu, be to, jų kokybę periodiškai tikrina ir valstybinės tarnybos. Valstybinė ne maisto produktų inspekcija periodiškai ima degalų mėginius ir tiria jų atitiktį nurodytiems kokybės parametrams.
Degalinėse taip pat naudojama elektroninė matavimo sistema, kurios viena iš funkcijų yra automatiškai signalizuoti, jei degalų talpykloje netikėtai pradėtų kauptis pašaliniai skysčiai. Valstybinė metrologijos tarnyba taip pat periodiškai tikrina degalų dozavimo tikslumą. Kontrolinius matavimus nuolat atlieka ir pačios degalinės.
„ORLEN“ degalinėse degalų kokybę tikrina ir mobiliosios laboratorijos, kurios pačioje degalinėje ištiria degalų kokybę. Laboratorija tikrina, ar degalai atitinka sezoniškumo reikalavimus, ar nėra neleistinų priemaišų.


6. Kam skirti šalia kolonėlių padėti kibirėliai su vandeniu, šluotelės ir pirštinės?

Daugumoje degalinių vairuotojų patogumui yra padėti kibirėliai su vandeniu ir šluotelės, kurios yra skirtos nuvalyti stiklams, veidrodėliams ar lempoms, tačiau nereikėtų pradėti plauti viso automobilio, nes tam yra patogios plovyklos.
„ORLEN“ degalinėse vairuotojai gali naudoti vienkartines pirštines, kurios labiau reikalingos dyzelinį kurą besipilantiems, nes ši degalų rūšis yra riebesnė ir teplesnė, o pakliuvus ant rankų ilgiau išlieka dyzelino kvapas. Tačiau pirštinės gali praversti ir atidarant variklio dangtį, keičiant skysčius, valant langus.


7. Kaip teisingai elgtis plovykloje?

Plovykloje reikėtų laikytis saugumo reikalavimų. Įvažiavus į plovyklą, net jei nėra idealiai pataikoma užvažiuoti ant takelio, prasidėjus plovimui nereikėtų papildomai manevruoti, nes plovimo automatas gali netiksliai nustatyti automobilio buvimo vietą. Taip pat nederėtų varstyti durelių ar langų.
Reikėtų būtinai susipažinti su plovyklos instrukcija: nusukti antenas, užlenkti veidrodėlius, atsižvelgti į kitus reikalavimus. Automatinių plovyklų įrenginiai yra labai jautrūs ir turi daviklius, kurie atpažįsta automobilio dydį, vis dėlto siekiant didžiausio saugumo yra nustatyti papildomi reikalavimai.


8. Kodėl degalinėse negalima laikyti automobilių?

Degalinės yra padidinto pavojingumo teritorija, todėl negalima ignoruoti griežtų saugumo reikalavimų ir naudoti degalinės kaip stovėjimo aikštelės. Nakčiai ar ilgesniam laikui degalinėse paliekami automobiliai gali trukdyti pripildyti degalų talpyklas ar išvalyti aikštelę.

 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai